Dům Rukou Světla

Cesta Břetislava Čtvrtka

Narodil jsem se do rodiny, v níž se můj otec i dědeček zabývali mystikou a prací s energiemi. Již od dětství jsem měl schopnosti vnímat situace dříve, než se staly (vhledy). Moc jsem si toho nevšímal a myslel jsem si, že takové vnímaní máme všichni.

Později se mi začaly samovolně aktivovat další „zapomenuté“ schopnosti, jako třeba vymístění z vlastního těla, propojení se s živly, jemné naslouchání lidským emocím a další. Třikrát mi bylo umožněno, díky ohrožení na životě, nahlédnout na „druhou“ stranu.

Po roce 1982 jsem poznal na jedné přednášce léčitele pana Voříška a od té doby se mi tyto schopnosti znásobily. Téměř 10 let po 20 hodin denně, jsem byl učen „jemnými rovinami“, abych si vzpomněl na vše, čím jsem si již dříve prošel a naučil se.

Během roku 1988 mne velmi oslovily obrazy Zdeňka Hajného. To, co jsem zažíval ve svých meditacích, jsem poznával v těchto obrazech. Naše dlouholetá spolupráce vedla k propojení společných schopností vnímání.

Od roku 1980 studuji a vyučuji bojové umění, které mi pomohlo v překonávání mnoha obtíží. Součástí této osobní cesty bylo studium východní a západní filozofie. Zajímaly mne mnohé směry související s těmito cestami, jako je vzájemná komunikace a práce s energiemi. Po dobu 6 - ti let jsem působil ve studiu Bioharmonie v Praze. Pořádal jsem s přáteli řadu regeneračních a ozdravných pobytů v Itálii v letech 1990-97.

Ve svém působení využívám různé netradiční techniky zaměřené na celostní pojetí, zejména na příčiny obtíží, které mohou souviset s disharmonií v pracovním, osobním, rodinném, ale i společenském prostředí. Jsou mnohdy zdrojem různých obtíží fyzického těla, které se projevují i na psychice.

Více než 30 let se zabývám poradenstvím osobního rozvoje a růstu. Při terapiích používám spirituální techniky, práci s energiemi, reflexní terapii, osobní i rodinné konzultace a mnoho dalších metod. Vždy se snažím o harmonizaci energetických center. Po předchozím osobním setkání mohu tyto techniky provádět i na dálku.